“Yine Şiddet, Yine Kirli Oyun”

13 Ekim 2015 18:27

MÜSİAD Isparta Şube Başkanı Selim Özkutlu, 10.10.2015 Cumartesi günü sabah saatlerinde Ankara Tren Garı önünde meydana gelen patlamayla ilgili yaptığı açıklamada; ‘’Yine Şiddet ve Kirli Oyun ile karşı karşıyayız. Daha önce Suruç, Diyarbakır veya başka örneklerde karşılaştığımız bu elim tablo göstermiştir ki, ülkemizde ne zaman barıştan bahsedilecek olsa, bombalar patlatılıyor, provokasyonlar artıyor, masum canlar katlediliyor. Bugün, suçlamalar değil, birlik olma, provokasyonlara karşı uyanık olma günüdür. Bu süreçte teyit edilmemiş bilgilere de itibar edilmemelidir’’ dedi.

Özkutlu şöyle devam etti:

“10.10.2015 Cumartesi saat 10 sıralarında Emek Platformu mitinginde meydana gelen iki bombalı saldırıda, İçişleri Bakanlığı tarafından verilen bilgiye göre, 95 vatandaşımızın öldüğü 160 vatandaşımızın yaralandığı ifade edilmektedir. Elim olaydan dolayı acımız büyüktür. Her zaman tekrar ettiğimiz gibi şiddet kimden gelirse gelsin, kime karşı yapılırsa yapılsın, hangi ideoloji, inanç, felsefe, ya da siyasi amaç için yapılırsa yapılsın, net olarak karşısındayız. Bugün Ankara’da yapılan terör saldırısının yeri ve zamanlaması da manidardır. Barış adına, istikrar adına, küçük bir ihtimalin doğduğu anda bile terörün karanlık yüzü sahneye çıkmış, gündemimiz yine acı, gözyaşı ve kan olarak belirlenmiştir. Bu saldırının muhtemel hedeflerinden birisi, yakın vadede seçim sonuçlarını etkileme, uzun vadede, istikrarın bozulmasıdır.

Bugün birbirimizi suçlama günü değil, birlik ve beraberlik günüdür. Özellikle sosyal medya üzerinden yapılan bildirimlerin tümüne itibar edilmemesi, sağduyuyla hareket edilmesi ve güvenilir kaynakların açıklamalarının dikkate alınması gerekiyor. Siyasi parti liderlerinin seçim çalışmalarına kısa süreli ara vermelerini destekliyor, vatandaşlarımızı panik duygusuna kapılmadan, tedbirli davranmalarını hatırlatıyoruz. Aynı gün Diyarbakır’da Şehit olan Polisimize ve Ankara’da terör saldırısında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar, yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyoruz. “

 

Bu haber 447 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...