“Esnaf Odaları Birlik binasının önündeki eski Basın Parkı’nı istiyoruz”

9 Şubat 2016 18:52

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Musa İrez, derneğe gelir amaçlı olarak Esnaf Odaları Birliği binası önündeki eski Basın Parkı alanına talip olduklarını belirterek, “Başkanımızdan burasını istiyoruz” dedi.

Öte yandan il dışından ‘şehit yakınlarına para topluyoruz’ diye birçok kişinin Isparta’ya geldiğini ve resmi kurumlardan izin aldıklarını belirten İrez, “Bu paraların nereye gittiği belli değil. Belki de terör örgütlerine bu paraları topluyorlar. Vatandaşlarımız bu konuda dikkatli olsunlar” şeklinde konuştu.

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Musa İrez, önceki dönemlerde kendilerine tahsis edilen Kuleönü’ndeki 17 bin metrekarelik kiraz bahçesinde don olayı nedeniyle geçtiğimiz yıl üretim olmaması nedeniyle derneğin zor durumda olduğunu belirtti. Bu konuda Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’dan derneğe gelir getirici olması açısından yer talebinde bulunduklarını söyledi. İrez, vatandaşları şehit yakınlarına para topluyoruz diyenlere karşı da uyardı.

Dernek Başkanı Musa İrez, “Önceki dönemlerde Valilik, İl Jandarma, Tarım İl Müdürlüğü, İl Özel İdare ve Kuleönü Belediyesi işbirliğinde Kuleönü’nde 17 bin metrekarelik bir kiraz bahçesi bize verildi. Bu bahçenin işletmesi bize ait. Geçen yıl orada kiraz olmadı. Nisan ayındaki don olayından bahçemiz büyük ölçüde etkilendi. O yüzden bahçenin geçen yılki ilaç ücretlerini de ödeyemedik. O bahçe verimli olunca derneğimizin bir yıllık ihtiyaçlarını karşılıyor.

Belediye Başkanımızdan her dönemde Esnaf Odaları Birlik binasının önündeki eski Basın Parkı’nı istiyoruz. Yeşil alana dokunmayalım, oraya güzel bir yer yapalım diyoruz. Hem derneğimize gelir olacak hem de dernek üyelerimiz orada zaman geçirebilecek. Ancak başkanımız derneklere yer vermeye karşı olduğunu belirtti. Ancak biz burayı istiyoruz. Biz oradaki boş alanı kullanacağız. Başkanımız Şehitler Parkı yaptı. Allah razı olsun ama orada derneğimize gelir getirebileceğimiz bir yer yok. Geçen yıl kiraz bahçemizde üretim olmadığından şuanda derneğimizin bir geliri yok. Ancak o bahçeyi başkanımız bize verirse bizim için çok iyi olur” şeklinde konuştu

SAYIN VALİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Öte yandan Vali Vahdettin Özkan’ın şehit yakınları ve gazilere özel bir ilgisini bulunduğunu ifade eden Musa İrez, “Bu yıl binamızın yakıtı konusunda Sayın Valimiz Vahdettin Özkan devreye girdi ve sorumumuzu çözdü. Şuanda ihtiyaçlarımızı sayın Valimiz aracılığıyla Valiliğimiz karşılıyor. Sayın Valimize, şehit aileleri ve gazilerimiz adına teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer taraftan son günlerde Isparta’ya farklı illerden gelen bazı kişilerin şehit yakınları ve gaziler için para topladıkları yönünde duyum aldıklarını belirten Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şube Başkanı Musa İrez, bu kişilerin resmi kurumlardan da izin aldıklarını ancak bu paraların nereye toplandığının bilinmediğini söyledi. İrez,”Başka illerden gelerek Isparta’da şehit aileleri ve gaziler için para toplayanlar oluyor. Ancak böyle bir uygulama yok. Bu paralar kime gidiyor? Geliyorlar şehit yetimlerine para topluyoruz diyorlar. Paranın nereye gittiği belli değil. Belki de terör örgütlerine bu paraları topluyorlar. Erzurum Şube Başkanı beni aradı. Isparta’dan şehit aileleri için bir dernek üyesi geldi para topluyor dedi. Ancak bizim böyle bir dernekten haberimiz yok. Terör Mağdurları İktisadi İşletmesi isminde bir oluşum kurmuşlar. Terör mağduru denildiğinde geniş kapsamlı oluyor. Terörist aileleri de bu kapsama giriyor. Bunların önüne geçilmesi gerekiyor” dedi.

Bu haber 428 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...