Kurutmaz savunma yaptı

29 Mart 2017 16:27

Isparta'da 15 Temmuz gecesi Kara Harp Okulu öğrencilerini Ankara'ya götürmeye çalıştığı iddia edilen 8'i tutuklu 21 sanığın yargılanmasına devam edildi. Duruşmada sanık savunmalarına geçildi.

Duruşmada ilk olarak SEGBİS aracılığıyla savunması alınan Eski Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Tuğgeneral tutuklu Mustafa Kurutmaz, otobüslerin kışladan Eğirdir’e gönderilmesi talimatını başka bir dosyadan tutuklu Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tümgeneral Metin Akkaya’dan aldığını söyledi.

Isparta'da 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Eğirdir Dağ Komando Okulu ve Eğitim Merkezi'nde kurs gören 700 Kara Harp Okulu öğrencisini Ankara'ya götürmeye çalıştığı iddia edilen eski Isparta Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı eski Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz'ın da aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 21 sanığın yargılandığı dava Isparta 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde başladı.

Adliyenin konferans salonunda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar ve tutuksuz diğer sanıklar ile avukatları mahkeme salonunda hazır bulundu.

Eski Terörizmle Mücadele Eğitim ve Tatbikat Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz SEGBİS aracılığıyla savunma yaptı.

Savunmasında FETÖ’cü olduğunun ispatlanması halinde kafasını keseceğini söyledi.

 

 

Bu haber 539 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...