YAZARLAR

“ EDEP YAHU…”

11 Ekim 2017 18:16

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı, AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın arasında Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatı üzerinden yaşanan tartışmalara geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanı Osman Zabun da katıldı. Konu ile ilgili Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İsa Yalçın’da bir yazılı açıklama yaparak cevap verdi. Başkan Yalçın “Sayın Zabun’un edep, hayâ ve saygı sınırlarını aşan çirkin ithamlarının ayaklarımız altında olduğu bilinmelidir. Şunu bilin ki haksızlık karşısında susmayız, sessiz kalmayız. Hafızamız da pek iyidir. Durduğumuz yeri de verdiğimiz sözleri de hiç unutmayız. Son sözüm: EDEP YA HU…” diyerek açıklamasına şöyle devam etti;

“Toplum içerisinde oluşan güven ortamının ne anlama geldiğini anlayamadığı yaptığı sorumsuz konuşmadan anlaşılan AKP İl Başkanı Osman Zabun, yerel siyasette başarısız olmanın ezikliğiyle tüm bu milli gelişmeleri unutup Türkiye’nin bekasını ve ülkenin içerisinde bulunduğu sıkıntıları bir kenara bırakmıştır.

Türkiye’ye örnek olacak çalışmalarıyla Ispartalının gözünde değeri günbegün artan Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’a her fırsatta gözü dönmüş gibi saldırması ve hakaret etmesi kabul edilebilir değildir.

Anlaşılan o dur ki Zabun’un basiretsizliği ve kıt aklı ‘millî mutabakatı’ anlamaya yetmemektedir. Zira Sayın Günaydın, göreve geldiğinde masasında bulduğu ITKM ile ilgili yığınla sorunu belediyenin imkânları ve gücü nispetinde çözmüş ve belediyenin tüm alacaklarını tahsil etmek için de hukuki mücadele vermiş ve vermektedir.

Zabun, ITKM’deki gecikmenin vebalini Yusuf Ziya Günaydın’a yükleyerek gayriahlaki ve pişkin bir siyasi tutum takınmıştır. Rotayı şaşırmış, hezeyan ve rezalete dalmış hâliyle başkanımıza laf etmesi bunun göstergesidir. Sayın Zabun, bizlerin asla kabul edemeyeceği bu iftira mahiyetindeki açıklamaların muhatabı AKP olmasına rağmen bizleri eski defterleri açmakla tehdit etmek senin haddine değildir! Bahsettiğin eski defterler çok karışık ve o defterlerdeki özellikle ITKM ile ilgili kısımlar senin adına utanılacak kısımlardır.

ITKM’nin ihalesini FETÖ’cü bir müteahhide veren ve oradan bir binanın FETÖ mensuplarına verilmesine göz yuman AKP’li belediyedir. Bunu ortaya çıkarıp neden ve kaç paraya devrettiğinizin hesabını sorduğu gibi FETÖ’ye hibe ettiğiniz binayı bugün Ispartalı hemşehrilerimize kazandıran da belediye başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’dır. Üstelik bu hesabı size göre milat olan 17-25 Aralık’tan önce sormuş ve Ispartalı hemşerilerimizin hakkının FETÖ’cülere gitmesine engel olmuştur.

ITKM konusunda son derece bilgisiz olduğundan, Belediye Başkanı Mehmet Aybatılı döneminde inşa edilen kısmın Sayın Yusuf Ziya Günaydın tarafından yıkıldığını söylüyorsun. Belediye Başkanı Günaydın döneminde yıkılan bir metre kare yer yoktur; bahsettiğin kısım aynen korunmuştur. Orayı yıkan AKP’li belediyedir.

“Başkan Şehir Hastanesini iki buçuk yıl geciktirdi” diye konuşuyorsun. O hastanenin ruhsatı bile alınmadan yapılmasını sağlayan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’dır. Daha inşaat başlamadan 2 km uzaktan kanalizasyon ve yağmur suyu hattı çektirmiş, ‘gecikmelere sebep olmasın, kazanan Isparta olsun’ diye inşaatın suyunun ve elektriğinin ruhsat olmadan bağlanmasını sağlamıştır.

Senin bilmediğin bir başka konu da Türkiye’de şehir hastaneleri ruhsatı ilk defa yönetmeliklere uygun olarak Isparta belediyesi tarafından verilmiştir. Bunu da sayemizde öğren.

“Altgeçit inşaatının altyapısını belediye yapması gerekirken biz hallettik” diye övünüyorsun. Soruyorum: Siz kimsiniz, Isparta Belediyesi kim? Bunu yaptınız diye Isparta’yı yaşanabilir iller arasında birinci sıraya getiren hizmetleri yok mu sayacağız? AKP il başkanı olarak bu açıklamaları yapmanın önce iktidarda olan kendi partine sonra da mili mutabakata zarar verdiğini bilmiyorsan biz hatırlatalım.         

15 Temmuz öncesine dönerek Türkiye’de yaşananların sorumlularına ve sorulacak hesap konusuna hiç girmedik, girmeyeceğiz. Çünkü 15 Temmuz sonrasında Ülkücü hareketin lideri ‘önce ülkem’ demiş ve bu millete kast edenleri cesaretlendirenlerin, sorumluların peşine düşmemiş; ülkeyi yeni bir siyasi iklime taşıyarak büyük bir devlet adamlığı örneği sergilemiştir. 15 Temmuz ve 16 Nisan’daki tavrımız ülke birliği içindi. Bizler ülke normalleşene dek iç siyaseti rafa kaldırmaya söz verdik ama istiyorsanız başlayalım. Bence gece gündüz belediye başkanıyla uğraşmak yerine bir türlü bitmeyen işlere yönelin.

Açıklamalarınızın MHP camiası tarafından çok özen ve dikkatle takip edildiğini bilin. Bundan sonraki açıklamalarımız -eğer inmeyi başarabilirsek- sizin seviyenizde olacaktır.

Sayın Zabun’un edep, hayâ ve saygı sınırlarını aşan çirkin ithamlarının ayaklarımız altında olduğu bilinmelidir. Şunu bilin ki haksızlık karşısında susmayız, sessiz kalmayız. Hafızamız da pek iyidir. Durduğumuz yeri de verdiğimiz sözleri de hiç unutmayız. Son sözüm: EDEP YA HU…” dedi

Bu haber 175 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...