YAZARLAR

“Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir”

9 Aralık 2017 11:50

AK Parti İl Teşkilatları adına dün Cuma namazı sonrası Ulu Camii önünde, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağına yönelik açıklamalar ile ilgili tepki eylemi gerçekleştirildi.

AK Parti İl Teşkilat Başkanı Mustafa Emrem konuşmasında, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacağına yönelik açıklamaları şiddetle kınadıklarını belirterek, bu kararın İslam Dünyasına büyük zarar vereceğini söyledi. Başkan Emrem basın açıklamasında şunları söyledi; “ABD Başkanı Donald Trump'ın hukuksuz Kudüs açıklaması, insanlık vicdanını yaralamış ve bölgemizdeki sorunları derinleştirmiştir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın kesin şekilde ilan ettiği üzere, Kudüs, tüm Müslümanların kırmızı çizgisidir.

Bu, bölgemizde barışı ve istikrarı tehdit etmeye yönelik bir adımdır.

Alınan kararın, İsrail ve Filistin toplumları arasındaki husumeti, arttırmaktan başka sonucu olmayacaktır.

Asla kabul edilemez gördüğümüz bu karardan, en kısa sürede dönülmelidir.

İslam'ın sesini susturmak, kendi kurguları olan terör örgütlerini bahane ederek, Müslümanların iradelerini esir etmek isteyenler, tarihte defalarca olduğu gibi yine hüsrana uğrayacaklardır.

İslam'ın, harem-i izzeti olan Kudüs'ü tacize teşebbüs edenler, Türküyle, Arabıyla, Kürdüyle tüm Müslümanlarda, Selahaddin Eyyubi ruhunun dirilip karşılarına dikildiğini göreceklerdir.

İnsanlığın silüeti olan Kudüs'ün mahremiyetine yönelik, bu saldırı karşısında, Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortaya koyduğu güçlü tepkinin sonuna kadar arkasındayız.

Dünyadaki tüm Müslümanların, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirve Dönem Başkanı olan, Türkiye'nin çağrısına kulak vererek, Kudüs'e sahip çıkacağına inanıyoruz.

Diğer taraftan, Amerika Birleşik Devletleri'nin bu kararı, dünyada yaşanan adaletsizliğin yeni bir tezahürüdür.

Bu hadise, Cumhurbaşkanımızın, küresel sistemin çarpıklıklarına ve adaletsizliklerine karşı, uzun zamandır dile getirdiği "dünya 5 jen büyüktür" itirazının haklılığını teyit etmiştir.

İslam'ın kalbine saplanmaya çalışılan bu hançere, ancak tüm Müslümanların iki elin parmaklarının kenetlenmesi gibi bütünleşmesiyle engel olabiliriz.

Biz müslümanlar olarak Kudüs davası ve ümmetin birliği için her türlü çabayı göstermeye, her türlü fedakarlıkta bulunmaya hazırız.

Bilinsin ki; Kudüs davasının sonuna kadar takipçisi olacağız.”

Bu haber 235 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...