YAZARLAR

Tarihi çeşmenin koruma sınırına itiraz geldi

13 Ocak 2018 12:37

Belediye Meclisi, Antalya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulu tarafından tescil edilen Kepeci Mahallesindeki Çeşmenin koruma sınırlarının imar planına işlenmesine yönelik olarak geçen yıl verdiği koruma sınırına yapılan itirazı görüşecek.

Belediye Meclisi’nin geçtiğimiz Pazartesi günü gerçekleştirilen 2018 yılının ilk toplantısında gündeme alınan ve İmar Komisyonuna havale edilen konu, Cuma günü yani bugün yapılacak Ocak ayı son toplantısında karara bağlanacak.

Konu ile ilgili olarak geçtiğimiz Pazartesi günü Belediye ve Meclis Başkanı Yusuf Ziya Günaydın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda gündemin onuncu maddesinde bulunan; İmar Plandı değişikliklerine yapılan itirazların görüşülmesi konusu ele alındı.

İmar Planı Tadilatlarına yapılan itirazların görüşülmesi konusundaki bölümde yer alan ve İmar Komisyonuna havale edilen; Antalya Kültür Varlıkları Koruma Bölge Kurulunun 8 Ağustos 2017 tarih ve 6571 Sayılı kararı ile tescil edilen Kepeci Mahallesi 67 ada 11 parselde bulunan Çeşmenin koruma sınırlarının imar planına işlenmesine yönelik olarak 15 Eylül 2017 Tarih ve 189 sayılı Belediye meclis kararı ile imar planına işlenen koruma sınırı, koruma sınırlarında kalan 83134 ada, 4 parselde malikleri Mehmet Salalı, Ayten Şimşek, Süleyman Terlikçi ve Mustafa Terlikçi Vekili Nuri Sapsız’ın itirazı ile ilgili olarak Komisyonun kendisine havale edilen bu konu hakkında bir rapor hazırlayacak ve meclise sunacak. Konu hakkında son karar bugün yapılacak olan Belediye Meclisinin Ocak ayı son toplantısında verilecek.

 

Bu haber 113 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...