YAZARLAR

Resmi İlan // V:1074

7 Kasım 2018 10:50

T.C. ISPARTA
2. İCRA DAİRESİ
2017/6758 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : ISPARTA MERKEZ ÇÜNÜR MAHALLESİ AŞAĞIHARMANYERİ
MEVKİİ 8402 ADA 5 PARSEL SAYILI 6.542,89 M2 YÜZÖLÇÜMLÜ ARSA CİNSİ C BLOK 1 KAT 5 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN CİNSİ TAŞINMAZ SATIŞA ÇIKARILMIŞTIR. Taşınmaz parsel üzerinde 3 blok bina bulunmaktadır. Dava konusu C Blok 1. Kat 5 Nolu daire brüt 138,00 m2 yüzölçümlü 3 oda 1 salon mutfak banyo lavabo wc, hol ve 2 balkondan ibarettir. Tabanlar ahşap kaplama, ıslak hacimler seramik kaplama, mutfak dolapları mevcut, kaloriferli, doğalgaz yakıtlı, bireysel kombili, asansörlü, 2 cepheli (güney-batı) yangın merdivenli, site içi, otoparklı, kat irtifaklı, çünür yeni otogar inşaatına yakındır. İmar planı sınırı içinde olup meskun konut alanında kalmaktadır. Betonarme karkas yapı yaklaşık 3 yıllık binadır. 22/03/2013 tarihli yapı ruhsatı, 15/12//2015 tarihli yapı kullanma izin (iskan) belgesi mevcutttur. 1. derece deprem bölgesindedir. Yapı denetim uygulanmıştır, altyapı hizmetlerinden yararlanmakta, şehir merkezine (kaymakkapı meydanı) ortalama 6,5 km uzaklıktadır.
Adresi : Çünür Mahallesi 254 Cadde Alpoğuz Sitesi C Blok Kat 1 Daire 5 Merkez
/ ISPARTA
Yüzölçümü : 6.542,89 m2
İmar Durumu : Dosyasında mevcuttur.
Kıymeti : 251.903,06 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir, ipotek, haciz şerhleri vardır.
1. Satış Günü : 03/01/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
2. Satış Günü : 30/01/2019 günü 10:20 - 10:30 arası
Satış Yeri : KUTLUBEY MAHALLESİ ÖĞRETMENEVİ KARŞISI ESKİ ADLİYE
BİNASI ZEMİN KAT İCRA DAİRELERİ İHALE SALONU ISPARTA
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan somaki beşinci günden, ikinci anırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Alıcıya yapılacak ihtarda verilen süre içerisin de ihaleden kaynaklanan Damga Vergisi, KDV ve tapu alım harcını yatırmadığı taktirde resen İİK nun 133. Maddesi uyarınca ihalenin iptaline karar verilecektir. İhaleden kaynaklanan Tellaliye resmi, tapu satım harcı satış bedelinden ödenir. Taşınmazın aynından doğan vergi borcu yönünden ise takibin ipoteğin paraya çevrilmesi yolu ile başlatılan takip olduğundan ihale bedelinin dosya alacağını karşılamaması durumunda 7101 sayılı kanunla değişikliğe gidilen İ.İ.K 206. Madde ve 6183 sayılı AATUHK'nun 21/2 maddesi dikkate alınacaktır. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/6758 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.01/11/2018
(İİK m. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
(V:1074)

Bu haber 69 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...