YAZARLAR

Gençler potada kapışıyor

8 Şubat 2019 18:17

Türkiye Okul Sporları Gençler A Kız-Erkek Basketbol Yarı Final Müsabakaları ilimiz ev sahipliğinde başladı.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ulusal spor organizasyonlarına devam ediyor. Okul Sporları Gençler A Kız-Erkek Basketbol Yarı Final Müsabakaları açılış seremonisiyle başladı.

6 Mart Spor Salonunda gerçekleştirilen seremoni törenine Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, Spor Şube Müdürü Hakan Çelebioğlu, Basketbol İl Temsilcisi Murat Sağlamer ve sporseverler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'mızın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Dr. Hakan Kubalı, böyle bir büyük organizasyonunun ilimizde yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, sporculara, hakem ve antrenörlere başarılar diledi.

Türkiye Finallerine vize almak için 12 farklı ilden kız – erkek toplam 16 okul takım toplam 220 sporcu mücadele ediyor.

Kızlarda ilk müsabaka saat 11:00'da Işıkkent Spor Salonunda, Erkeklerde ise ilk müsabaka saat 11.00'da Süleyman Demirel Üniversitesi Atatürk Spor Salonunda start aldı. Müsabakalar 10 Şubat 2019 Pazar günü sona erecek.

Tüm il takımlarına başarılar dileyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek, tüm Isparta halkını ve sporseverleri basketbol heyecanına davet etti.

KATILAN İL TAKIMLARI ŞÖYLE :

ERKEKLER :

1.BALIKESİR HAYDAR CAVUŞ MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ

2.İZMİR ÖZEL GELİŞİM KOLEJİ

3.ANTALYA KIRMIZI ÇİZGİ ANADOLU LİSESİ

4.İSTANBUL ÖZEL ANAKENT KOLEJİ

5.MERSİN ÖZEL MERSİN EVRENSEL KÜLTÜR TEMEL LİSESİ

6.BURSA ÖZEL FİNAL ANADOLU LİSESİ

7.KONYA MERAM ÖZEL SINAV ANADOLU LİSESİ

8.K.K.T.C YAKIN DOĞU KOLEJİ

KIZLAR :

1.İSTANBUL ÖZEL ŞİŞLİ AÇI ANADOLU LİSESİ

2.ANKARA ÖZEL FATOŞABLA ANADOLU LİSESİ

3.İZMİR ÖZEL KARŞIYAKA TEMEL LİSESİ

4.ANTALYA Özel Adalya Anadolu Lisesi

5.MANİSA Özel Kocatürk Anadolu Lisesi

6.KÜTAHYA Özel Boğaziçi Şehir Anadolu Lisesi

7.MERSİN  Toroslar Anadolu Lisesi

8.K.K.T.C Levent Koleji

 

Bu haber 72 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...