YAZARLAR

“HALKIMIZ KİMİ TAKDİR EDİYORSA ONU SEÇECEKTİR”

9 Şubat 2019 13:04

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Isparta’ya geldi. Yazıcı’yı TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı AK Parti Isparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç, AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, AK Parti İl Başkanı Osman Zabun, İl Genel Meclis Başkanı Ali Bolat ve partililer karşıladı.

“HEDEF KİTLEMİZ, TÜRKİYE’NİN TAMAMIDIR”

31 Mart seçimlerinde iddialı olduklarını ve 82 milyon AK Parti’nin hedef kitlesidir diyen Yazıcı, “31 Mart yerel seçimleriyle ilgili aday belirleme sürecinin son aşamalarını gerçekleştiriyoruz. Daha önce belediye başkan adaylarımız belirlendi ve kamuoyuyla paylaşıldı. Şimdi de il genel meclisi ile belediye meclisiyle ilgili listeleri belirlemek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda partimizin merkezi karar yönetim kurulu üyeleri, iller taksim edilmek suretiyle il merkezlerinde il başkanlığınca oluşturulmuş komisyonların çalışmalarını birlikte istişare etmek ve son şeklini vermek üzere Isparta’da bulunuyorum. Arkadaşların çalışmalarını gözden geçireceğiz ve son şeklini vererek, genel merkeze intikalini sağlayacağız.

Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim takvimine göre ayın 19’unda nihai listeler teslim edilecek. Hedeflediğimiz doğrultuda hizmet üretecek kaliteli, donanımlı, kadın kolları, gençlik kolları, ana kademe, sosyal kategoriyi, demografik yapıyı dikkate almak suretiyle meclis üyelerimizi şekillendireceğiz. Hedefimiz bu. Bu çalışmaları yaparken bir tarafı eksik bırakmayız. AK Parti olarak Türkiye’nin partisiyiz. Siyasi yelpazede bulunduğumuz yer aziz Türk milletinin olduğu yerdir. Hedef kitlemiz Türkiye’nin tamamıdır. 82 milyon AK Parti’nin hedef kitlesidir.

İl bazında tüm Ispartalılar AK Parti’nin hedef kitlesidir. Listelerimizi bu bakış açısı doğrultusunda şekillendirmeye çalışacağız.

Seçimler önemli bir seçim. Türkiye’de 150 yıldır tartışılan, konuşulan bir hükümet modelini halkımızın iradesiyle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Modeli olarak inşa ettik. Anayasal düzende inşa ettiğimiz bu hükümet modelini ilk pratiği olarak 24 Haziran’da milletin önüne çıkarak hem parlamentoyu yeniledik hem de değişen anayasaya göre cumhurbaşkanlığı seçimi gerçekleştirdik. Yeni hükümet sistemi hayata geçirildikten sonra ilk yerel seçim 31 Mart’ta gerçekleştirilecek. İnşallah Türkiye’yi hep birlikte oluşturacağımız kadrolarla milletin güvenini almış yeni ekiplerle birlikte 2023’e taşıyacağız. Aday adayı olmuş pek çok arkadaşımız var ama her pozisyonda bir aday belirleyeceğiz” dedi.

“MİLLET SONUCU TAKDİR EDECEK”

Siyasi partiler arasında projelerin rekabeti şeklinde cereyan etmesi gerektiğini anlatan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Yazıcı, şöyle devam etti:

“Aday adayı olup da adaylığa dönüşmemiş arkadaşlarımız hep birlikte aday arkadaşımızın etrafında kümelenerek, Türkiye için kurduğumuz, hayalleri, öngördüğümüz projeleri gerçekleştirmek üzere daha güçlü şekilde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde daha tempolu şekilde yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Türkiye’nin değerleri var. AK Parti olarak tek millet, tek vatan, tek bayrak, tek devlet diyoruz. Bunlar değerdir. Tüzüğümüzde parti ilkesi olarak yer vermiş olsak bile bu değerler herkesindir.  O değerleri tartışmamalıyız. Değerler üzerinden siyaset üretilmemeli. Siyaset partiler arasında projelerin rekabeti şeklinde cereyan etmesi gerekir. Bu vesileyle arkadaşlarıma başarılar diliyorum.

Bizim ittifakımız gayet ilkeli, hesaplanmış ve hiç sapma yapmadan işlevliğini koruyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da pazara kadar değil, mezara kadar dedi. Tekrar bir araya gelmeleri ittifakın genişlemesiyle bağlantılı değil. Gerektiğinde ittifakın liderleri bir araya gelir ve konuları müzakere ederler. Başarılı şekilde bu süreç devam ediyor. İttifaklar aslında zorunludur. Değişen anayasa ve anayasa öngörülen yükseltilmiş çıtayı yani yüzde 50+1 seçilme oranını dikkate aldığımızda bu tür ittifaklar zorunludur. Bu tür ittifaklar sosyolojik anlamda tabanları birbirine yakın, siyaset tarzları birbirine aykırı düşmeyen uyum sağlayan partilerle olur. Cumhur İttifakı da bu ölçüde ayağı en güçlü şekilde yere basmış bir ittifak. Hedefleri var,  Türkiye’nin geleceğine ilişkin tüm tehlikelere karşı hassasiyet içerisinde sürdürdüğümüz bir ittifak. İnşallah hayırlı sonuçlara vesile olur.

Halkımız kimi takdir ediyorsa onu seçecektir. Isparta’da ittifak içerisinde yer alan partiler kendi adaylarını çıkarmıştır. Biz de adayımızla 31 Mart’ta milletimizin önündeyiz. Millet sonucu takdir edecek. Milletin takdiri ne ise başımızın gözümüzün üstünde.”

Bu haber 122 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...