YAZARLAR

“Siz değişimi sağlayın biz de gelişimi sağlayalım”

12 Şubat 2019 18:16

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Başdeğirmen, Fatih’te halkla buluştu. Başdeğirmen, Halk Otobüslerine yapılan 25 kuruşluk indirimi ‘bunlar popülist politika. Başkasının sırtından siyasi kazanç peşindeler’ dedi.

Ak Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Fatih Mahallesi’nde halk toplantısı yaptı. Kalabalığa hitap eden Başdeğirmen, gelişim için değişim istedi. Başdeğirmen, şu açıklamalarda bulundu:

POPÜLİST POLİTİKA

“Böyle bir popülist yaklaşım olmaz. Ben siyasette bu tür popülist hareketlere karşıyım. Seçime 1,5 ay kala otobüs ücretlerini düşürerek siyaset yapmanın, insanları kandırmanın anlamı yok. Başkalarının sırtından siyasi kazanç peşindeler.

Otobüs ücretlerini indirelim, ucuzlatalım ama kimseye zarar vermeden. Halk Otobüsçü arkadaşlarımızın da belli maliyetleri var. Bizim dönemimizde maliyetleri düşürecek tedbirler alacağız. Trambüs hattı kuruyoruz. Elektrik ile çalışan otobüsler. Otobüs sefer sayıları düşecek. 300 kişi taşıma kapasiteli trambüsler. Bunu Halk Otübüsleri Kooperatifi ile birlikte işleteceğiz. Yine mevcut tren raylarımızı değerlendiriyoruz ve ISPARTARAY kuruyoruz. Elektrik ile çalışan trenler. Ulaşımda alternatif sunuyoruz.

ÇEŞMELERDEN AKAN SU İÇİLMİYOR

Biz Isparta’da bu şişe sularına muhtaç olmamalıyız. Evlerde çeşmelerden akan suyu artık içemiyoruz. Memleketimizin suyu içilemez hale gelmiş. Belediye olarak suyumuzu çeşmeden en temiz şekilde akıtacağız. Belediye olarak bu bizim en önemli görevimiz. Isparta’nın ihtiyacı yıllık 22 milyon m3 su. Çoğunu Eğirdir Gölü’nden alıyoruz. Ispartamıza çok yakın bir yerde 14 milyon m3’lük rezerv var. Çok yakın bir yerde, cazibeli getireceğiz. Yavaş yavaş Eğirdir Gölü’nden su almayı bırakacağız. İnsanlarımıza kaynak sularımızı içireceğiz.

 AK PARTİ BELEDİYECİLİĞİNİ GETİRİN

AK Parti belediyeciliği 2004’den beri var. Diğer şehirlere gidiyoruz gıpta ile bakıyoruz, kıskanıyoruz. ‘Benim şehrimde neden yok’ diyoruz. Siz değişimi sağlayın biz de gelişimi sağlayalım.”

“HALKIMIZIN YAŞAM KALİTESİNİ YÜKSELTMEYE TALİBİZ”

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, Aksu Sofularlılar Köyü Derneği üyeleriyle buluşmasında ‘herkes için eşit hizmet, herkes için adaletli hizmet’ sözü verdi.

Başdeğirmen,Isparta’da çok yararlı faaliyetlerde bulunan bir çok sivil toplum kuruluşunun yer sorunu yaşadığını belirterek, göreve geldiklerinde bu kuruluşlara yer temin edecek Sivil Toplum Kampüsü projesini hayata geçireceklerinin sözünü verdi. Başdeğirmen, “Ispartamızda sivil toplum kuruluşlarının yer sorunu var. Yer bulsalar bile kiralar çok pahalı. Onların yaptığı çalışmalar bize ışık tutacaktır. Göreve geldiğimizde STK’ların bir arada toplanacağı, kira ödemeyecekleri bir kampüs yapacağız” dedi.

31 Martın yeni bir başlangıç olduğunu kaydeden Başdeğirmen, “Bizler Isparta’da yaşayan vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmeye talibiz. Onun için bu şehirde herkesi tanımamız gerekiyor. Sizleri tanımak, sizlere vereceğimiz hizmetleri anlatmak için buradayız” diye konuştu.

DEĞİŞTİRİN, GELİŞTİRELİM

Yarım kalan projelerin mutlaka tamamlanacağını söyleyen Başdeğirmen “Yeni yönetim anlayışında ben bilirim yok. Biz biliriz var. Size sormadan bir şey yapılmayacak. Biz lüzumsuz hiçbir işi yapmayız. Paranız çarçur edilmeyecek. Yapacağımız işlerin hepsi ihtiyaçlarınızı karşılamaya yönelik olacak. Artık değişim zamanı geldi. Sizlerin oylarıyla değişim sağlanacak bizler de gelişimi sağlayacağız. Biz adaletle davranacağız. Herkese eşit hizmet sunulacak.  Özel İdaremiz köylere hizmet götürüyor. Bir takım eksiklikler olabilir. Bizler de ağabey belediye olarak ilçe ve köylerimizin hizmetinde olacağız.

HALKIMIZIN EMRİNDE OLACAĞIZ

Belediye Başkanı herkese eşit hizmet vermek için seçilir. Bize oy veren vermeyen herkes bizim vatandaşımız. Vatandaşın arsası, malı, mülkü bizim için kutsal bir emanettir. Hakkı neyse o kendisine teslim edilecek. Biz bir kesimin, bir kişinin değil sadece vatandaşın emrinde olacağız. Yapamayacağımız hiçbir şeyi konuşmuyoruz. Yeter ki uygulanabilir projeler üretelim. Kimsenin ekmeğiyle aşıyla oynamayacağız. Aday olduktan sonra  bu şehrin sorunlarını daha iyi gördüm. Bizim şehrimiz bunları hak etmiyor. Mağduriyetleri de çözüp eşit ve adaletli şekilde hizmete edeceğiz” diye konuştu.

 

Bu haber 102 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...