YAZARLAR

“YAŞLILAR MECLİSİ KURULACAK”

15 Mart 2019 16:20

AK Parti Belediye Başkan Adayı Şükrü Başdeğirmen, gönül belediyeciliği kapsamında yaşlılara yönelik sosyal projelerini açıkladı. Başdeğirmen, “Yaşlılarımız Isparta’da olmayan bir hizmet ile tanışacaktır” dedi.

İşte o projeler:

YAŞLILARIMIZA YÖNELİK SOSYAL PROJELER YAŞLILARIMIZ SOSYAL BELEDİYECİLİĞE KAVUŞUYOR. YAŞLILARIMIZ GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİYLE TANIŞIYOR.

1.EVE ÖZEL YAŞLI BAKIM HİZMETİYLE EVDE BAKIMA MUHTAÇ YAŞLILARIMIZIN EVLERİNE GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ UZANACAK. YAŞLILARIMIZIN EVLERİ TEMİZLENECEK, KIYAFETLERİ YIKANIP TESLİM EDİLECEK, EVDE YAŞLILARIMIZA KUAFÖR HİZMETİ SAĞLANACAK,

2. EVDE BAKIMA MUHTAÇ YAŞLILARIMIZIN, RUTİN SAĞLIK KONTROLLERİ, DÜZENLİ OLARAK BELEDİYEMİZ TARAFINDAN YAPILACAK.

3. YAŞLILARIMIZ ÖZEL SERVİS ARAÇLARIYLA SABAH EVLERİNDEN ALINIP HUZUR ŞEHRİ VE YAŞAM MERKEZİNE GELEBİLECEK AKŞAM TEKRAR EVLERİNE BIRAKILACAK.

4.SPORUN YAŞIMI OLUR PROJESİYLE, YAŞLILARIMIZIN DÜZENLİ SPORLARI YAPTIRILACAK, BESLENMELERİ KONTROL EDİLECEK, YAŞLILARIMIZ AKTİF YAŞAMA MERHABA DİYECEKLER.

5.KİTABIM OL PROJESİYLE, HUZUR ŞEHRİNDE VAKİT GEÇİREN YAŞLILARIMIZLA GÖNÜLLÜ GENÇ ÖĞRENCİ ARKADAŞLARIMIZ BİRARAYA GETİRİLECEK VE GENÇLERİMİZİN YAŞLILARIMIZA KİTAP OKUMALARI SAĞLANACAK.

6.NERDE O ESKİ GÜNLER PROJESİYLE HUZUR ŞEHRİMİZDE, 60 LAR, 70 LER, 80 LER GİBİ DÖNEM ETKİNLİKLERİ DÜZENLENECEK VE YAŞLILARIMIZ HATIRALARINI YAD EDECEKLER.

7.KENT HAKKINDA FİKRİ OLAN, TECRÜBELERİNİ VE DENEYİMLERİNİ AKTARMAK İSTEYEN YAŞLILARIMIZ İÇİN, YAŞLILAR MECLİSİ KURULACAK VE BU MECLİS, HER AY BELEDİYEMİZE SORUNLARINI VE TALEPLERİNİ İLETEBİLECEKLER.”

Bu haber 35 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...