YAZARLAR

Eğitim Bir Sen, kamu çalışanlarını da temsil etme hakkına sahip oldu

30 Mayıs 2019 16:05

Yetkili Sendika belirleme çalışmaları kapsamında yapılan mutabakatta, Isparta Eğitim Bir - Sen Şubesi Isparta Merkez ve tüm ilçelerde yetkiyi alarak kamu çalışanlarının temsil etme hakkına sahip oldu.

 Bundan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ve geçmiş yıllarda da yetkili sendika kendilerinin olduğunu ve bunu geliştirerek yollarına devam ettiklerini ifade eden Eğitim Bir - Sen Isparta Şubesi Başkanı Hüseyin Arslan, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Yetkili Sendika belirleme çalışmaları kapsamında, yapılan mutabakatta, Isparta Eğitim Bir - Sen Şubesi olarak, Isparta Merkez ve tüm İlçelerde yetkiyi alarak kamu çalışanlarımızı temsil etmenin ve yetkimizi perçinleyerek yenilemenin haklı gururunu yaşıyoruz.

Eğitim Bir – Sen Isparta şubesi olarak; ilimizde toplam 3113 üyemizin ve ilimizdeki Eğitim Çalışanlarımızın sorumluluğunu üstlenmiş bulunuyoruz. Üye sayımızın ilimizdeki toplam eğitimci sayısına oranı ise % 63 olarak gerçekleşmiştir. Mutabakat sonuçlarına baktığımızda neredeyse Eğitim Bir - Sen’in dışındaki tüm Eğitim sendikaların üye sayısının toplamı Eğitim Birsen’in üye sayısının yarısına tekabül ettiğini görmekteyiz. Samimiyetle, cesaretle, kararlılıkla yürüttüğümüz mücadelenin, akıttığımız terin, gösterdiğimiz çabanın karşılığını almış; mazlumdan, mağdurdan, milli iradeden ve medeniyet değerlerinden yana duruşuyla eğitim çalışanlarının teveccühünü kazanmış sendikamız, eğitim çalışanları için emin adımlarla yoluna devam etmektedir” dedi

Eğitim hizmet kolu çalışanlarımızda ülkenin demokratik teneffüs ortamına katkıda bulunan, ihanet girişimlerinde daima millet eksenli duruş ortaya koyan, sorunların çözümüne paydaş olma gayreti güden, ilkeli, ahlaki ve tutarlı faaliyetleri ile göz dolduran sendikamızı yetkili kılmıştır. Ve bu yetkinin güçlenerek devamı bizim sorumluluğumuzun artmasını da beraberinde getirmiştir. Eğitim Bir-Sen’in sendikacılığında yetkili olmak amaç değil araçtır. Bizim için yetki, emeği ve ekmeği yüceltmenin yanında, özelde kamu çalışanlarının, genelde ise; ülkemizin menfaatlerini gözetmektir. Ve bununla birlikte insanlık ailesinin tüm bireylerinin insan onuruna yakışır bir hayat standardına ulaşmasını sağlama adına sadece bir vesiledir. Kamu çalışanlarının haklarını koruma ve geliştirme mücadelemize devam edeceğiz. Emek, hak, özlük ve özgürlük mücadelemiz, devam edecektir. Ben bu vesile bu kutlu mücadelede; yetkinin destanının yazılmasında gece gündüz demeden çalışan, emek veren, zamanının önemli bir kısmını sendikal mücadelemize hasreden; yönetim kurulumuza, ilçe başkanlarımıza ve yönetimlerine, iş yeri temsilcilerimize, kadın kollarımıza ve tüm değerli üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

İŞTE ISPARTA’DAKİ SENDİKALARIN ÜYE SAYILARI

Öte yandan; Isparta’da eğitim alanında hizmet veren Sendikaların üyeleri ve toplam eğitimciye oranları ise şöyle:

Eğitim Bir – Sen: 3113 üye - % 63

Türk Eğitim – Sen: 1296 üye - % 27

Eğitim – İş: 509 üye - % 10

 

Bu haber 155 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...