İYİ Parti’de kongre süreci başlıyor

8 Ekim 2019 18:28

Eğirdir İlçe Başkanı iken Ağustos-2018’de İl Başkanlığı’na atanan Özgür Tandoğan, 2020’de başlayacak kongre sürecinde İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

İYİ Parti’de kongre sürecinin Şubat ve Mart aylarında gerçekleştirileceğini belirten Tandoğan, daha sormadan ‘ADAYIM’ dedi. İşte Tandoğan’ın açıklamaları:

DEMOKRASİNİN GEREKLERİ UYGULANACAK

“Kongreler her zaman için demokrasinin gereğidir. Bir yenilenme olarak da bakabiliriz. Siz sormadan ben söylüyorum. İl başkanlığına adayım. Şubat ayında ilçe kongrelerimiz olacak. Mart ayında da il kongremiz olacak. Bize genel merkezimiz bu tarihi verdi. Demokrasinin gereği kongreler güzel ve verimli geçecek. Birlik ve beraberlik içinde olacak, daha bağdaşmamızı sağlayacak. 2 seçim gördük, kısmen de olsa yoruyor. Tempo hızlıydı. Şimdi tempoyu yükseltiyoruz. Üyelik için partimizi güçlendirmek için katılımlar oluyor. Yeni isimler partimize katılıyor. Delege seçimimiz olacak. Mahallelerimizde sandıklar kurulacak. Demokrasi gereği alfabemiz A’den başlayıp Z’de bitecek.

KONGRE SÜRECİNİ TAMAMLAMAM

GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Herkesin gönlünde yatan bir aslan vardır. Tabiki de karşımıza başka adaylar da çıkacaktır, çıkmalıdır. Ama ben şu an var olan bir il başkanıyım. Kongre sürecini benim tamamlamam gerekir. Ve bu kongre sürecini tamamlarken benim aday olmam gerekir. Delege kimi arzu ederse il başkanı olur. Delegesinden korkan o makamdan oturmasın. Delege ne derse doğrudur. Delegelerin vereceği kararla il başkanı seçilecektir. Delege kararını verecektir.

PARTİMİZE YENİ KATILAN

ARKADAŞLARIMIZI DEĞERLENDİRECEĞİZ

Ülkenin girdiği sosyo-ekonomik sıkıntılar var. Ülkenin ciddi sıkıntıları var. Peşpeşe gelen zamlar var. Ekonominin rahatlaması için sayın bakan açıklama yaptı, o açıklama üzerine elektriğe yüzde 15 zam geldi. Bugün AK Parti’nin Milliyetçi Hareket Partisi’nin sempatizmanı olan arkadaşlarımızı kendi partimize üye yapıyoruz. Bu arkadaşlarımız yönetimlerde de değerlendirilecektir.

 

Bu haber 21 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...