Evinin Sultanları ile Sokaklar Bizim Projesi tam gaz

7 Kasım 2019 17:59

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından desteklenen ve Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilecek olan 'Evinin Sultanları' ile 'Sokaklar Bizim' projesi çalışmaları start aldı.

Sporun gelişimine katkı sağlamak ve spor branşlarının bilinirliğini arttırmak amacıyla 'Sokaklar Bizim 3x3' Basketbol Turnuvası ile ev hanımları ve çalışan kadınların, düzenli fiziksel aktivite alışkanlığının kazandırılması amacıyla 'Evinin Sultanları' Voleybol Turnuvası düzenlenecek.

İki proje kapsamında düzenlenen turnuvalar için başvurular başladı. Başvurular 8 Kasım 2019 Cuma günü kadar devam edecek.

'Evinin Sultanları' Voleybol Turnuvasına 18 yaş ve üzeri kadın sporcular başvurabilecek. Takımlar en az 3, en fazla 5 (3 Asil, 2 Yedek) kadın sporcuyla katılım sağlayabilecek.

'Sokaklar bizim 3x3' Basketbol Turnuvasına 18 yaş ve üzeri erkek sporcular başvurabilecek. Takımlar en az 3, en fazla 5 (3 Asil, 2 Yedek) erkek sporcuyla katılım sağlayabilecek.

Turnuvaya başvurular şahsen Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne yapılacak olup, Proje Koordinatörü Spor Eğitim Uzmanı Aykut Hocalar’dan detaylı bilgi alınacak.

İL MÜDÜRÜ MURAT GEVREK :

"HALKIMIZI TURNUVALARIMIZA BEKLİYORUZ"

Tüm Ispartalıları projeye katılmaya davet eden Isparta Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Gevrek : “Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğümüzün destekleriyle halkımızı spora yönlendirmek, 7’den 70’ye her bireyimizi spora teşvik edilmesi için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Spor, bireyin kendisine güven duygusunu geliştiren, kişilik gelişmesini sağlayan, sağlıklı bir hayat sürmesine yardım eden önemli bir araçtır. Bu kapsamda Bakanlığımız destekleriyle iki projeyi ilimizde hayata geçiriyoruz. Evinin Sultanları Voleybol Turnuvası ve Sokaklar Bizim 3x3 Basketbol Turnuvası ile hem spor salonlarımız hem de sokaklarımız şenlenecek. Bu turnuvalarımıza tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” dedi.

Organize edilen turnuvalar sonunda dereceye giren takımlara çeşitli hediyeler takdim edilecek

Bu haber 94 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...