Bir gecede 56 alkollü sürücü yakalandı

4 Ocak 2020 11:07

Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yılbaşı öncesinde alınan tedbirler kapsamında kentte geniş güvenlik önlemleri alındı. İl genelinde vatandaşların yeni yılı huzur ve güven içerisinde karşılamaları amacıyla yapılan, genel güvenlik ve asayiş olaylarında, sorumluluk bölgesinde 42 sabit noktada 767 polisin görev yaptığı duyuruldu.

Kentte, halkın yoğun olduğu umuma açık eğlence ve alışveriş merkezlerinde de tedbir alan polis, yaptığı çalışmalarda 3 bin 898 şahsın Genel Bilgi Taraması (GBT) sorgulamasını yaparken çeşitli suçlardan aranan 7 şahıs yakalandı.

56 ALKOLLÜ SÜRÜCÜDEN 11’İ 100 PROMİLİN ÜZERİNDE ALKOLLÜ ÇIKTI

Polis ekipleri ayrıca trafikte yaptıkları denetimlerde, toplam 926 araç ve sürücüyü denetledi. Ekipler yaptıkları sürücü denetimlerde alkollü şekilde araç kullanan 56 sürücüye işlem yaparak ehliyetlerine çeşitli sürelerce el koyarken, bunlardan 11 sürücünün 100 promil ve üzeri alkollü olduğu gerekçesiyle mahkemeye sevk edildiği öğrenildi. Trafik polisi, aynı uygulama ve denetim çalışmalarında ayrıca, 87 sürücüye de farklı kural ihlal ve maddelerinden işlem yaparak, 12 aracı da trafikten men etti.

O GECE 28 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Diğer yandan emniyet güçleri, aynı gece çalışmaları çerçevesinde, Polis Merkezlerine intikal eden 2 kayıp şahıs, 3 kayıp eşya, 1 zehirlenme, 2 kasten yaralama, 2 aile içi şiddet, 2 mala zarar verme, 1 diğer kazalar, 1 kişilerin huzur ve sükununu bozma, 2 taksirle yaralama ve diğer olaylar olmak üzere toplam 28 olaya adli olaya da müdahale ederek işlem yaptı.

Bu haber 119 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...