“Kaybettirdikleriniz için de özür dileyecek misin?”

20 Mart 2013 00:49

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, AKP Milletvekili Recep Özel’in “Dereboğazı’nı da gündemlerinden aldık. Bölge Hastanesi için de kanun çıktı. Bu hastane yapılacak. Onların elinden bu malzemeyi de aldığımız için özür dileriz” sözlerine karşılık “Sayın Recep Özel 10 yıl boyunca Isparta’ya kaybettirdiğiniz eserler için de özür dilemeyi düşünüyor musunuz?” diyerek cevap verdi.

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, AKP Milletvekili Recep Özel’i eleştirdi. Yalçın, Özel’in “Dereboğazı’nı da gündemlerinden aldık. Artık neyi konuşurlar bilmiyorum. Bölge Hastanesi için de kanun çıktı bu hastane yapılacak. Onların elinden bu malzemeyi aldığımız için özür dileriz” sözlerine “Sayın Recep Özel 10 yıl boyunca Isparta’ya kaybettirdiğiniz aşağıda sayacağım eserler için de özür dilemeyi düşünüyor musunuz?” sorusuyla karşılık verdi. Özel’in bu tür söylemlerden vazgeçmesi bunun yerine hizmet etmesi gerektiğini belirten Yalçın, “Teşvik sorununu çözün de biz de size teşekkür edelim” dedi. Ayrıca Özel’in özür dilemesi gereken başka konular olduğunu ifade eden Yalçın, şunları söyledi: “Sayın Recep Özel 18 Mart tarihli beyanatında: ‘Dereboğazı’nı da gündemlerinden aldık. Artık neyi konuşurlar bilmiyorum. Bölge Hastanesi için de kanun çıktı bu hastane yapılacak. Onların elinden bu malzemeyi aldığımız için özür dileriz’ demekte. Sayın Recep Özel peki, 10 yıl boyunca Isparta’ya kaybettirdiğiniz aşağıda sayacağım eserler içinde de Ispartalılardan AKP Teşkilatı olarak özür dilemeyi düşünüyor musunuz?   

-Isparta Meteoroloji Bölge Müdürlüğü nerede? Isparta Meteoroloji Bölge Müdürlüğü ‘istasyon’ şekline dönüştürüldü. AKP olarak bu konuda ne yaptınız? Giden Bölge Müdürlüğünün yerine Orman ve Su İşleri Bakanı son gelişinde Keçiborlu ve Gönen’e 2013 yılında 100 bin TL değerinde 2 adet Meteoroloji Gözlem İstasyonu kurulacağı müjdesini verdi.

-Orman ve Su İşleri Bölge Müdürlüğü nerede kuruldu, Isparta Orman Bölge Müdürlüğünün Sandıklı, Dinar, Başmakçı Müdürlükleri nereye bağlandı?

-Eğirdir Su Ürünleri Araştırma Enstitüsü’ne oldu, AKP olarak bu konuda ne yaptınız?

-Milli Parklar Müdürlüğü nereye kuruldu? Şarkîkaraağaç Kızıldağ Milli Parkı nereye bağlandı? Isparta'da üç tane milli park varken (Kovada Gölü Milli Parkı, Kızıldağ Milli Parkı, Köprülü Kanyon Milli Parkı ) müdürlük bir milli parkı olan hangi ilimize gitti? AKP olarak bu konuda ne yaptınız?

-Ülkemizde 40’a yakın tatlı su gölü varken neden Eğirdir Gölünde Özel Hüküm ve Su Kirliliği Kontrol Yönetmeliği uygulanmaktadır? Biz gölün kurtarılmasından yanayız ama bu yönetmelik hazırlanırken Isparta için özellikle Eğirdir Gölü havzasında yaşayan halkımızın menfaati ile ilgili ne gibi çabalarınız oldu? Göl havzasında ekolojik tarımı başlatmayı, bu konuda teşvik almayı düşünüyor musunuz? AKP olarak bu konuda ne yaptınız?

YOLU ELLERİNDEN ALDIK DİYEN DE BU

YOL YAPILAMAZ DİYEN DE SEN DEĞİMLİYDİN?

Sayın Recep Özel, ‘Dereboğazını da gündemlerinden aldık. Artık neyi konuşurlar bilmiyorum’ diyorsun;  ‘Bu yol yapılamaz, maliyet çok yüksek, bu yolda heyelan var. Bu yolda endemik bitkiler var’ diyen sen değil miydin?

KENDİ BAKANLARI ÖZEL’E EN GÜZEL DERSİ VERDİ

MHP İl Teşkilatı olarak Karadeniz Bölgesinden, Akdeniz Bölgesine 18 duble yol yapılırken

AKP teşkilatı neredeydi? ‘Karadeniz Bölgesinde Bolaman-Perşembe yolunda 27.6 km’lik proje için 366 milyon dolar harcanıyor. Bu maliyet değil mi?’ gibi sorularımız sizi bunaltı ve AKP teşkilatı olarak Dereboğazı yolunun duble yol olması için siz apar topar Ulaştırma Bakanını Isparta’ya davet ettiniz. AKP Teşkilatı ısrarla 2030 yılını söylerken, Sayın Bakan Isparta’ya geldiğinde, yolun yapım sözünü verdi ve yolun yapımı için 2023 yılını gösterdi. Yani bu yol 10 yıl’a kadar bitecek... Isparta halkı adına yine de teşekkür ederiz(!) Ayrıca Sayın Bakan ‘Bu yol yapılamaz, maliyeti çok yüksek...’ diyen AKP’li birilerine de böylece ders verdi!

BU SÖZLERİ BOŞVERİN DE KÖYLÜMÜZÜN SORUNLARINI ÇÖZÜN

Sayın Recep Özel, ‘Onların elinden bu malzemeyi aldığımız için özür dileriz’ gibi sözleri kullanmaktan vazgeçin de AKP Teşkilatı olarak yaz mevsimi yaklaşmadan köylümüzün sulama birliklerine olan yaklaşık 29 milyon TL’lik borçları için çözüm üretin. Köylünün tarlada sulama için kullandığı elektriği kesilmesin. Bari bu yaz köylümüz sulama sıkıntısı çekmesin.

DERİ ORGANİZE KARMA ORGANİZE OLSUN

Yine Isparta Deri Organize Sanayinin yaklaşık 10 milyon TL’lik arıtma tesisi borcu var. Siz de takdir edersiniz ki 30 derici esnafının bu borcu ödemesi mümkün değil. Bu konu hakkında AKP Teşkilatı yaklaşık 3 yıldır bilgi sahibi ve çözüm üretemediniz. Acilen Deri Organize Sanayi Karma Organize Sanayi Bölgesine dönüştürülmeli. Bu sanayi bölgesi ölüme terk edilmemelidir.

TEŞVİK KONUSUN DA BARİ BİR ŞEYLER YAPIN

Sayın Özel, bir de Isparta’ya kaybettirdiğiniz değerlere karşılık olarak yeniden revize edilmeye başlanan teşvik yasası ile ilgilenin. Bari Isparta teşvikte hak ettiği hizmetleri alsın. Biz de size teşekkür edelim.”

 

 

Bu haber 649 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...