“Isparta’da birlik olmaz, beraberlik olmaz diyenlere inat örnek bir kuruluş”

25 Eylül 2020 15:29

AK Parti YSK Temsilcisi ve Isparta Milletvekili Recep Özel, IYAŞ Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Erol Büyükleblebi ve yönetimini ziyaret etti. Ziyarette IYAŞ’ın Isparta’ya büyük katkılar sağladığını belirten Milletvekili Özel, “Iyaş Isparta’nın ekonomisinin lokomotifidir. IYAŞ ne kadar büyürse Isparta o kadar büyür” dedi.

Milletvekili Özel ziyarette ;“Kısa bir süre önce IYAS genel kurulu icra edilmişti. Yeni göreve gelen yönetim kurulu ve yönetim kurulu başkanımızı ziyaret edelim dedik. Biliyorsunuz Isparta’da IYAŞ’ın anlamı biraz farklı, önemi farklı çünkü geçmişteki kötü örneklere en son dönemlerde yepyeni çok güzel bir örnek olarak Isparta gündeminde birlikte iş yapabilmenin, örnek olmanın, sermaye birleştirmenin en öncü kuruluşu olarak Iyaş Isparta’da birlik olmaz, beraberlik olmaz diyenlere inat nasıl olabileceğini gösteren bir yapıda. Bir de en son Iyaş’ın gelmiş olduğu noktada ortak sayısı, bu sene ortakların dağıtmış olduğu kar payı ve bir de duyduğuma göre hissesini devretmek isteyen ortakların hisselerini alma noktasında da büyük özveri ve başarı ortaya koyarak en azından yatırımcısına, biraz önce rakamları mukayese ettiğimizde zarar etmeyen bir konumda, hatta büyük oranda kar eden konumda da hisse devirlerine imkân tanıyan bir yapıya kavuşmuş.

Hisse ilk kurulduğunda bin 200 mark civarındaymış şu anda bir hisseyi 11 bin 200 lira civarında satın alınmış. Mark hesabına vurulduğun zaman hem yüzde yüz birlik karını, hem de yıllarca almış olduğun kar payını koyduğun zaman ölü bir yatırım olmadığını Isparta’da göstermiştir. Bu anlamda da biz Iyaşı bu noktaya getiren, kuruluşunda görev alan daha sonrasında yönetiminde bulunan,  şu anda da gerçekten Isparta’da yarım kalan tüm projelerin destekçisi olan, yarım ve atıl kalan yerlerin hayata geçmesi noktasında büyük bir sermaye gücü ile destek olan Iyaş’a hem teşekkür ederim, hem böyle Isparta’da vatandaşlarımızın bu güzel örneği örnek alarak, daha fazla sermaye güçlerimizi birleştirerek ‘Isparta’dan çok şey olur’u Türkiye ve dünyaya gösterelim diye bir ziyaret gerçekleştirdik. Biz böyle birleşimleri destekliyoruz. Isparta’da Iyaş buna öncülük ettiği için kendilerine bir kez daha teşekkür ediyoruz. İnşallah ortaklarımızın daha güzel kar paylarının ödendiği, daha çok büyüdüğü, bölgemiz ve ilimizin sesi, soluğu, ekonomimizin lokomotifi olur diyoruz. O konuda da ben Sayın Büyükleblebi Başkanımıza ’da görevinde başarılar diliyoruz. Iyaş’a başarılar diliyoruz. İnşallah Isparta’mızın büyümesi noktasında da Isparta ne kadar büyürse Iyaş o kadar büyür, Iyaş ne kadar büyürse Isparta o kadar büyür anlamında, Isparta olarak bütün ekonomimizi büyütme noktasında daha fazla gayret gösterin, daha fazla gayret gösterelim diyorum. Hepinize hayırlı günler iyi çalışmalar diliyorum.”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Iyaş Yönetim Kurulu Başkanı Erol Büyükleblebi de, “Sayın Milletvekilim bizi çok çok mutlu ettiniz, çok memnun ettiniz Allah razı olsun. Iyaş biraz önce sizlerin de söylediği gibi bütün Isparta’mızın. Isparta’mız Iyaş’ımıza çok sahip çıkmıştır. Iyaş dediğimiz zaman bütün vatandaşımız bizim Iyaş der. Bu bizi çok mutlu ediyor tabii. İnşallah sizlerle de bizim Iyaş’ımızı, hepimizin Iyaş’ını beraber daha iyi duruma getireceğimize inanıyoruz. Bugünde bizi çok mutlu ettiniz, çok teşekkür ederim Sayın Milletvekilim, her zaman bekleriz. Bizlerde geliriz, meclise ’de geliriz. Ziyarette ederiz. Isparta halkı için Iyaş’ımız için inşallah hayırlı uğurlu olsun diyelim” ifadelerini kullandı.

*HABER MERKEZİ

Bu haber 913 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...