GÜLÇİÇEĞİ TABAN FİYATI : 7 Lira 35 Kuruş

16 Ekim 2020 15:14

Gülbirlik Yönetimi, 2020 yılı Gülçiçeği taban fiyatını 7 lira 35 kuruş olarak belirledi GÜLBİRLİK Genel Müdürü Hasan Çelik, geçen yıl 7 lira 80 kuruş olarak açıklanan Gülçiçeği alım fiyatının 2020 yılı kilogram fiyatınının 7 lira 35 kuruş olarak belirlendiğini belirterek, bu yıl Korona virüs pandemisi tedbirleri nedeniyle fiyat açıklama konusunda basın toplantısı yapmadıklarını söyledi.

Açıklanan fiyatı değerlendiren Genel Müdür Hasan Çelik; “Bilindiği gibi, koronavirüs pardemisi tüm dünyayı ve ülkemizi olduğu gibi ilimizi de olumsuz etkiledi. Bu etki gerek sosyal hayatta gerek ekonomik anlamda devam etmektedir. Bu nedenle, biz de hem ortaklarımızı hem kooperatifimizi düşünmek zorundayız. Zaten, bu iki unsuru dikkate alarak bir fiyat açıkladık. Bu yılki fiyatımız 7 lira 35 kuruştur. Bu rakam, verebileceğimiz en iyi fiyattır. Şuanda her iki tarafı da mağdur etmeyecek bir rakamdır” dedi.

Özel Sektörün verdikleri rakamın çok çok altında bir fiyat belirlediğini ve ödemeleri de bu doğrultuda yaptığını söyleyen Genel Müdür Çelik; “Bizim açıkladığımız rakam geçen yıla göre düşük bir rakammış gibi görülebilir. Ama, şuandaki ekonomik şartlara göre normaldir. Biz bu rakamı açıklarken, özel sektörün bu rakamın çok çok altında örneğin 6 – 6,5 TL gibi bir ödeme yaptığını duyuyoruz. Oysa bizim açıkladığımız rakam bunların üstünde ve açıkladığımız bu 7,35 TL’nin 4 TL’sini zaten daha önceden avans olarak ortaklarımıza ödemiştik” diye konuştu.

*HABER MERKEZİ

 

Bu haber 297 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...