“Cumhuriyetimiz Kutlu Olsun”

29 Ekim 2020 14:47

ISUBÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladığı mesaj: “Milletimiz, geçmişten günümüze yaşadığı büyük yolculuğu dün nasıl Cumhuriyet’le taçlandırmışsa bugün de yeni kalkınma hamleleri, yeni zaferlerle onu zenginleştirmektedir. Hem dünyanın büyük ekonomileri arasında yer almamız hem de insani sorumluluklarımızın bilincinde Türk ve İslam coğrafyasındaki mazlum insanlara umut ışığı olmamız bunun bir göstergesidir.

Ne mutlu ki milletimiz vatanı ve mukaddesatını düşmana çiğnetmemek için dün nasıl dillere destan  bir milli mücadeleye girişmişse bugün de kaderini başkalarının eline bırakmayan, kendi iradesine yabancı güçlerin ipotek koymasına rıza göstermeyen yeni  bir milli mücadeleyi  kahramanca sergilemektedir.

Bir asır önce istiklal için o kutlu savaşı başlatan ve onu Türkiye Cumhuriyeti’nin ilanına taşıyan asil ruhumuzun ölmediğini ve dimdik ayakta olduğunu görmek büyük bir mutluluktur.

Bugün tüm dünyayı ve ülkemizi saran Covid-19 pandemisi nedeniyle, sokaklarda, meydanlarda boy gösteremezsek de, yüreklerimizde ve kalplerimizde

Cumhuriyet Bayramımızı büyük bir mutluluk içinde idrak ediyoruz.

Bu müstesna günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘ü ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, ülkemizin esenliği, milletimizin huzuru ve aziz vatanın güvenliği için canlarını feda eden bütün şehitlerimize rahmet, gazilerimizin ömrüne bereket diliyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Cumhuriyet Bayramımızı kutlar, muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için var gücümüzle çalışacağımıza inancımız sonsuzdur”.

*HABER MERKEZİ

 

Bu haber 390 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...