“İhtiyacınız olan çok çalışmak, üretmek ve gelişmektir”

22 Haziran 2022 17:15

19 Mayıs Açık Hava Tiyatrosu ve Öğrenci Meydanında gerçekleştirilen törende, bugüne dek hedefleri için emekle, özveriyle çalışarak Süleyman Demirel Üniversitesinin adını gururla yükselten öğrencilerimiz, yeni yaşamlarına uğurlandı. SDÜ'nün genç mezunları, mezuniyet sevinçlerini hocaları ve aileleriyle paylaştı
Müzik eşliğinde gerçekleştirilen kortej yürüyüşüyle ile başlayan törende, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aramızdan ayrılan eğitimci, personel ve öğrencilerimiz anısına saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.
Törenin açış konuşmasını Mimarlık Fakültesi 2022 yılı mezunlarını temsilen Peyzaj Mimarlığı Bölümünü birincilikle tamamlayan Yunus Yücel:
Üniversitemde iki kez eğitim ve bir kez de staj olmak üzere uluslararası öğrenci hareketliliklerinden istifade ettim. Bu vesileyle dünya sıralamasında hatırı sayılır derecelerde bulunan üniversitelerde eğitim almak; birçok ülke ve kültüre dair bilgi sahibi olmak benim için paha biçilemez bir tecrübeydi. Tüm bunlar için eğitim hayatıma önemli katkı sağlayan aileme, hocalarıma ve üniversiteme teşekkür ederim.”
20'nci yıl mezunları adına bir konuşma yapan Üniversite Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şule Sultan Uğur da “Bugün burada SDÜ Mühendislik Fakültesi Tekstil Mühendisliği Bölümü lisans, yüksek lisans, doktora mezunu olarak ve yine aynı bölümün öğretim üyesi olarak aranızda bulunuyorum. Nefes aldığım sürece SDÜ'lü olmanın gururunu yaşayacağım.” dedi.
SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nihat Ayyıldız;: “Bugün hangi fakülteyi, meslek yüksekokulunu bitirmiş olursanız olun asıl değerli olanın yıllar sonra bile kendinizden sonraki nesillere de “ilham verebilmek” olduğunu unutmayın. Bundan sonra yapacaklarınız ile biyografinizdeki başarılarınız, özgünlüğünüz ve girişimciliğiniz ile hayata attığınız imzalar sizi hep ileriye taşısın. İleride, bulunduğunuz görev ve makam, topluma, bilime ve insanlığa ilham vermiyor; bir iz bırakmıyor ve katkı sağlamıyorsa o zaman yaşamınızın bir anlam ifade ettiğini söylemek yanlış olur. Zira hayat yolu ne kadar belirsiz olursa olsun ulaşacağı nihai nokta bellidir. Gerçek başarı, şairin de dediği gibi “Baki kalan bu kubbede bir hoş sada bırakabilmektir.” Dilerim ki yaşamınızın yeni bir evresine adım attığınız bu günde, SDÜ diploması sizlere yeni avantajlar sunsun; yeni ve hayırlı kapılar açsın. İhtiyacınız olan tek şey çok çalışmak, üretmek, gelişmek ve geliştirmektir.
“Emanetinizi Gözümüz Gibi Koruyarak Yine Sizlere Teslim Ediyoruz
Mezuniyet törenin ilk gününde mezun olmaya hak kazanan 3 bin 506 öğrenciyi ve onları bugüne taşıyan ailelerini kutlayarak sözlerine devam eden Prof. Dr. Ayyıldız, “Süleyman Demirel Üniversitesinde öğrencilerimiz, her türlü çağdaş donanımla, küresel çağın getirilerine uyum sağlayabilen; aynı zamanda yerli ve milli değerlerimize de duyarlı bireyler olarak yetiştirildiler. Siz anneler ve babalar evlatlarınızın burada aldıkları mesleki eğitimin niteliğinden asla endişe duymayınız. Sizlerin emanetini gözümüz gibi koruyarak yine sizlere teslim ediyoruz.” dedi.
Coşkuyla kutlanan mezuniyet töreni, müzik dinletisi ve Sekizbeş Grubunun konseri ile eğlenceli anlara sahne oldu.
HABER MERKEZİ

Bu haber 30 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...