“ YARINIMIZ BUGÜNDEN ÇOK DAHA İYİ OLACAK..

27 Haziran 2022 16:19

AK Parti Genel Merkez AR-GE Eğitim Başkanlığı tarafından düzenlenen Mahalle Teşkilat Akademisi Eğitim Programına konuşmacı olarak katılmak üzere Isparta'ya gelen daha önce Ulaştırma, Milli Savunma, Milli Eğitim Bakanlığı ve TBMM Başkanlığı görevlerinde bulunan, AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, beraberinde Milletvekilleri Recep Özel ve Mehmet Uğur Gökgöz'le birlikte Belediye Başkanı Şükrü Başdeğirmen'i ziyaret ettiler.
AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz'ın 20 yıllık AK Parti hükümetleri dönemi içerisinde çok önemli görevler aldığını söyleyen Başkan Başdeğirmen, “Ülkemize halen daha hizmet etmekte yarışıyorsunuz. Ülkemizin daha iyi yere gelebilmesi için büyük bir mücadele içerisindesiniz. Bundan dolayı şahsım ve vatandaşlarım adına sizlere teşekkür ediyorum. Sizlerden Allah razı olsun. Tabii ki ülkemizin daha çok büyük hedefleri var. Siz bu görevlere başladığınızdaki hedefleri aştınız. Vermiş olduğunuz sözleri hep yerine getirdiniz. Bundan sonra her verilen sözlerin yerine gelmesi için de güzel bir çalışma içerisindesiniz. Yeni hedeflerle ülkemizi dünyada en önemli ülkeler haline getirmek için Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yol arkadaşı olarak çok büyük hizmetler veriyorsunuz. Bu anlamda sizlere teşekkürlerimi sunuyorum. Allah size uzun ömürler versin, Sayın Cumhurbaşkanımızın yanından ayırmasın” dedi.
AK Parti TBMM Grup Başkanı İsmet Yılmaz, AK Parti Genel Merkez Teşkilat Akademisi Eğitim Programı kapsamında güller diyarı Isparta'ya geldiğini belirterek, her geldiğinde şehri daha gelişmiş, daha güzel ve bir öncekinden daha iyi hizmet almış olarak gördüğünü kaydetti. Yılmaz, “Emeği geçenlere, eserlere eser koyanlara teşekkür ediyorum. Siyasetçinin amacı halka hizmet etmektir. Yetkiyi gücü halktan alır, hizmet edeceği tek mevki halktır. Öyle olduğu için AK Parti 2002'den bu yana halk tarafından en önde tutulan partidir. Belediye Başkanımızın Allah yar ve yardımcısı olsun. Çok güzel hizmetler veriyor. Biraz önce Kirazlıdere'den geldik. İnsanın hayırla anılması için çok eser yapması gerekmez, tek bir eser dahi yapsa kalıcı olması kaydıyla hayırla anılması için yeterlidir. Gördüm ki o dahi sayın başkanımızın hayırla anılması için yeterli. Ama sadece onunla sınırlı değil. Isparta gerçekten çok güzel yaşıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” ifadelerinden bulundu.
TBMM'nin gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulunan İsmet Yılmaz, Meclisin bu hafta Libya tezkeresi çıkardığını ve Libya'ya barış ve istikrarın götürülmesi için Türkiye'nin varlığının önemli olduğunu söyledi. Yılmaz, “Ayrıca bu hafta İstanbul Finans Merkezi'ni çıkardık. İstiyoruz ki İstanbul, Dubai, Londra gibi bu coğrafyanın bir finans merkezi haline gelsin. Türk Ceza Kanunu'nda değişiklik yaparak Adalet Bakanlığının bir yasasını çıkardık. Önümüzdeki hafta ek bütçeyi Allah nasip ederse çıkaracağız. Ek bütçede belediyelere daha fazla imkan vereceğiz. Emeklilerimize daha fazla maaş vereceğiz, kamu çalışanlarımıza daha fazla ödenek ayıracağız. Tarım sulamaları dahil olmak üzere daha fazla yatırım işine kaynak ayıracağız. Bunu ek bütçeyle yapacağız. Bakaya ve yoklama kaçağı olanların bedelliden yararlanma hakkı yoktu, yeni düzenleme yaparak, ilave ücretle bedelli askerlikten yararlanma yolunu açıyoruz.
Din görevlileri, polis, öğretmen ve hemşirelere
3600 ek gösterge sözümüz vardı. Öğretmenler meslek yasasını orada öğretmenler için 3600 ek göstergeyi
15 Ocak
2023 tarihinden geçerli olmak üzere çıkardık.
Şimdi de o gün vaat ettiklerimizin geri kalanını yapacağız. Ayrıca söylemediklerimizin her birisine de ilave ödentiler vereceğiz. Eğitimle ilgili affı önemsiyoruz. Yaklaşık 3 milyona yakın herhangi bir öğretim kurumundan ilişiği kesilmiş olanlar çıkarılacak affa önümüzdeki dönemde eğitimine başlayacaklar. Vatandaşın derdi bizim derdimiz. Çoklarını
çözdük
önümüzde olanları da milletvekillerimizle birlikte çözeceğiz. Hep şunu inanarak söylüyorum; bugünümüz dünden çok daha iyidir, herkes geçmişi hatırladığı kadar baksın.
Hiç şüpheniz olmasın yarınımız bugünden çok daha iyi olacak”
şeklinde konuştu.
HABER
MERKEZİ

Bu haber 54 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...