“Gençlerin hayal ve umutları çalınıyor”

5 Ağustos 2022 16:08

İyi Parti Isparta İl Teşkilatı tarafından sandık ve seçim güvenliği konusunda bir toplantı yapıldı. Partinin Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat'ın katıldığı toplantıda gündemde KPSS'deki iddialar ile ekonomi, hedefte ise AK Parti iktidarı vardı.

Isparta İl Teşkilatı tarafından sandık ve seçim güvenliği konusunda bir toplantı düzenlendi.
Isparta Belediyesi Kültür Merkezi Gül Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya İyi Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şenol Sunat, Partinin Isparta Milletvekili Aylin Cesur ve partinin seçim kurulu başkanları ile üyeleri katıldı.Konuşmasında kadın cinayetine, sağlık çalışanlarının sorunlarına ve KPSS'deki iddialara değinen İyi Parti Isparta Milletvekili Aylin Cesur, meclise KPSS sorularının çalınmasıyla ilgili soru önergesi verdiklerini ifade ederek, “bu ülkede gençlerin sadece soruları değil, hayal ve umutları da çalınıyor” dedi.

İktidara erken seçim çağrısı yapan Milletvekili Cesur, İyi Parti'nin Isparta'da birinci parti olduğunu savundu.

Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik
krizinin yaşandığını ileri süren İyi Parti Seçim
İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Şenol
Sunat, “bu zihniyetle bu ülke yönetilemiyor. AKP'nin
başarısız ekonomik politikaları nedeniyle Isparta en
az 16 yıl geriye gitti” diye konuştu.

Güçlendirilmiş parlamenter sistemiyle üretim ve
eğitim seferberliğini başlatacaklarını belirten İyi
Parti Seçim Genel Başkan Yardımcısı Sunat, seçim
güvenliği konusunda üzerlerine düşen
sorumluluğun
farkında olduklarını kaydetti. Sunat, şöyle konuştu:
“İYİ Parti Seçim İşleri Başkanlığı olarak bugün Isparta'dayız. Ispartalı vatandaşlarımıza Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener'in selam ve sevgilerini getirdik.
Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en derin siyasi ve ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Toplumsal, siyasal ve giderek artan ekonomik sorunlar her geçen gün derinleşerek etkisini ağır bir biçimde gösteriyor.
Ekonomiden adalete, eğitimden sağlığa, özgürlükten güvenliğe akla gelen her alanda yaşanan çok yönlü kriz hali, vatandaşlarımızın sadece gündelik hayatlarını olumsuz etkilemekle kalmıyor, geleceğe yönelik umutlarını da yok ediyor.
Bu ülke bu zihniyetle yönetilemiyor!
Tüm sorunlarımızın altında yatan en önemli ana sebebin adalet yoksunluğu olduğunu; hayatlarımızın her alanında, farklı şekillerde tecrübe ediyoruz.
Memleketimizin dört bir yanında vatandaşlarımız, farklı kelimeler ve örneklerle anlatsalar da dile getirilen her sorun, özünde adalet yoksunluğunu tarif ediyor.
Adaletin kaynağı, ahlak ve merhamettir. Yönetenlerde ne ahlaki değerler nede merhamet kalmıştır.
Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi'ne geçtiğimiz 2018 yılından bu yana sadece siyasi iktidarın ve bir avuç azınlığın memnun olduğu, vatandaşlarımızın ise feryat ve isyan ettiği, adaletsiz, haksız, arsız ve keyfi uygulamalarla, çarpık ve gayri ahlaki kriterlerle karşı karşıyayız.
Ülkemizin yaşadığı, özellikle son dört yıldır katlanarak artan ve milletimize ağır bir yük hâline gelen tüm sorunların kaynağında, tek bir kişinin ve onun belirlediği dar bir zümrenin tahakkümünü esas alan Cumhurbaşkanlığı Hükûmet Sistemi vardır.
Bu sorunları aşabilmenin yolu, Cumhuriyet değerlerimize ve demokratik hukuk devleti ilkelerine sımsıkı sarılarak millî egemenliğimizi esas alan “Güçlendirilmiş Parlamenter Sistemi” yine milletimizin teveccühü ile hayata geçirmektir.
Bu derin sorunlara çözümlerimiz ve bu çözümleri uygulayacak kadrolarımız hazır.
Genel Başkanımız Sn. Meral Akşener'in liderliğinde, kuruluşumuzdan bugüne hızla ilerlediğimiz iktidar yolunda, doğudan batıya, kuzeyden güneye Türkiye'yi güneşli, huzurlu, bereketli günlere kavuşturmak için canla başla çalışıyoruz.
Önümüzdeki seçim ülkemizin ve milletimizin geleceği için hayati önem taşıyor.
Bu seçim; giderek totaliterleşen, adaletin ve liyakatin olmadığı, hukukun üstünlüğü yerine güçlünün hukukun hüküm sürdüğü, Partili Cumhurbaşkanlığı hükümet Sisteminden kurtulup, demokrasimizin güçleneceği, denge ve denetim sisteminin temin edildiği ve milletin temsilcilerinin ve milletimizin söz sahibi olduğu Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçmek için bir fırsattır.
Cumhuriyetimizin temel felsefesine uygun, üniter ve milli yapımızın muhafaza edileceği, evrensel insan haklarının en iyi şekilde ifade bulduğu, demokratik parlamenter rejimin olmazsa olmazı ve insan haklarının korunmasının temel şartı olan kuvvetler ayrılığı prensibinin en sağlıklı formülasyona kavuşturulduğu “Güçlendirilmiş parlamenter Sistemi” getireceğiz.
Ülkece güvenli, huzurlu ve mutlu günlere kavuşmak için sandığın gelmesini bekliyoruz. İnanın, çok az kaldı…
İktidarı hedefleyen bir siyasi partinin Seçim İşleri Başkanlığı olarak seçmen listeleri üzerinde kapsamlı incelemeler yapıyor, sağlıklı bir seçmen listesiyle seçimlere girebilmek için aylardır çalışıyoruz.
İtirazları yapacak, partimizi temsil edecek İl/İlçe Seçim Kurulu Üye ve Temsilcilerimizin eğitimlerini veriyoruz.
Okul sorumlularımızın, sandık kurulu üyelerimizin ve müşahitlerimizin atamalarını ve eğitimlerini bugünden gerçekleştiriyoruz. İl ve İlçelerde Seçim koordinasyon Merkezlerini oluşturuyoruz.
Seçime kadar ve seçim günü kullanacağımız İRİS – İYİ Parti Raporlama ve İletişim Sistemi hazır. Seçim günü sandık sonuçlarını sistemimize yükleyecek ekiplerimizi oluşturuyor ve eğitiyoruz.
Gelişmiş demokrasilerde tartışma konusu olmaması gereken “seçim güvenliği” kavramı maalesef ülkemizin öncelikli gündemlerinden biri haline geldi
Son yıllarda seçim süreçlerinde yaşadığımız olumsuzluklar, vatandaşlarımızın seçimlere olan güvenini zedeleyerek kaygı ve endişelerini arttırmıştır.
Ne yazık ki, adreste olmadığı halde seçmen listesinde görünen kişiler, mühürsüz oy pusulalarının geçerli sayılması, geçerli-geçersiz oylar üzerinden yapılan itirazlara göz kapamalar, muhalefetin bütün itirazları yok sayılırken, iktidarın talebiyle tekrarlanan seçimler gibi pek çok kanunsuzluk, hile, ihlal ve usulsüzlüklere hep birlikte şahit olduk.
Cumhuriyetimizin banisi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Cumhuriyetimizin parolası “Egemenlik kayıtsız, şartsız, milletindir” sözüyle vurguladığı millet iradesinin tecelli edeceği tek yer sandıktır.
Seçim güvenliği, seçim sürecinin vazgeçilmez bir unsurudur ve bunu temin etmek de seçimin yönetim ve güvenliğinden sorumlu kurumlar ile seçime katılan siyasi
partilerin asli görevidir.
Buradan seçimin yönetim ve güvenliğinden sorumlu kurumların bağlı olduğu İçişleri Bakanı ve Adalet Bakanına da sesleniyorum!
Seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrası görevinizi hukuka ve kanunlara uygun yapın!
Kolluk güçleri ve yargı mensupları üzerinden oyun kurmayın! Kurumlarınızın mensuplarına baskı uygulamayın!
Hukuksuz ve kanunsuz eylemlere meyletmeyin!
Kararını vermiş millet iradenin önünde tezgahlanmış hiçbir oyun ve hile başarılı olamaz! Olamayacaktır!
Ayrıca artık
İYİ Parti var!
İyi takipteyiz…
Vatandaşlarımız müsterih olsunlar; Seçimlerin adil, serbest, eşit, şeffaf, düzen ve dürüstlük ilkeleri içinde gerçekleşmesi için seçim güvenliği konusunda üzerimize düşen sorumluluğun ne derece büyük olduğunun farkındayız ve bu konuda kendimize güveniyoruz.
Oy namustur; dolasıyla, vatandaşlarımızın sandığa atacağı her oy,
İYİ Partinin güvencesi altındadır. İYİ Parti olarak, her türlü tedbiri alıyoruz.
Erken, baskın veya zamanında yapılacak olan seçime hazırız!
Milletimizin helal oylarıyla bu talan ve harami düzenine son vereceğiz.
İYİ Parti farkını sahada olduğu gibi, sandıkta da ortaya koyacağımızı göreceksiniz. Isparta'da 1.Parti olacağız!
Bu vesileyle, bugün toplantımıza ev sahipliği yapan milletvekilimiz Sn. Aylin
Cesur ve Isparta İl Başkanımız Sn. Hasan Büyükçam, başta olmak üzere, Isparta il ve ilçe teşkilatlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Saygılarımla’
HABER MERKEZİ

Bu haber 56 kez okunmuştur.
  Yükleniyor...